O existenci vestavěných skříní již ví takřka všichni obyvatelé naší země a mnozí z nich se domnívají, že je to úložný prostor vhodný zejména pro ložnice nebo předsíně. Ukládají do nich oblečení, bytové textilie, sportovní potřeby, úklidové prostředky, krmiva a steliva pro zvířata, sezonní zavazadla a některé typy oděvů, ale nezamýšlí se nad tím, že by mohly posloužit i dětem. V dětských pokojích se pak tísní pouze šatní skříně či komody s omezeným vnitřním prostorem, což vůči dětem není zrovna fér. Nabídněte dětem vestavěnou skříň do užívání a sestavte její vnitřní uspořádání tak, aby vyhovovala především jim samotným, s ohledem na oblečení, hračky a potřeby do školy.

dětský pokoj

Velikost a umístění skříně – nejlepší způsob, jak přesně vyměřit užitný objem vestavěné skříně Sten-skrine.cz do dětského pokoje, je vyskládat na podlahu či na postel většinu předmětů, které se do ní budou ukládat, a sestavit si plánek vnitřního uspořádání, nejlépe tužkou na papír. Podle toho si snadno propočítáte potřebnou velikost jednotlivých přihrádek – fochů a zásuvek i samotné skříně. Teprve pak bude namístě navrhnout prostor, kam se skříň nainstaluje. K lepšímu prostorovému vnímání se někdy může hodit 3D software.

řešení dětského pokoje

Barva posuvných dveří – děti jsou velmi citlivé na volbu vhodné barvy dekoru posuvných dveří. Uvažte jen, že jde o poměrně velkou plochu, kterou budou mít vaše ratolesti stále na očích, a bude to mít na jejich psychiku významný vliv.

Barvy dveří lze volit podle více kritérií:

Teplotní vliv – studené barvy prostor celkově ochlazují a teplé zahřívají, to je celkem jasné. A vy byste tohoto jevu mohli využít z hlediska polohy dětského pokoje vůči světovým stranám, například teplé barvy červená, oranžová a žlutá budou vhodnější na chladnější severní a východní strany, a naopak studené barvy fialová, modrá a zelená spíše na velmi prosluněné pokoje orientované na jih a jihozápad.

Sytost – u barev buďte pozorní, i co se týče sytosti, protože některé příliš syté odstíny mají tendenci pohlcovat z místnosti více světla, a opticky ji zmenšovat, aby se tu děti necítily stísněně.