Tahle stará sarkastická poznámka prolétne hlavou spoustě lidem, kteří se právě stěhují. Nicméně ne nutně všem. Pro tento „strašidelný manévr“ platí totiž další rčení, a to svým obsahem nikoli sarkastické, ani nikterak nadnesené. Zlidovělý citát „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ je přiléhavým právě pro tento logistický proces. Nejde však o cvičení tělesné ve smyslu připravenosti popadnout tu největší skříň v místnosti.

různé věci

Tahle příprava znamená jediné – zhodnotit své možnosti a dle nich k celé „akci“ přistoupit. Pokud si pomůžeme dalším úslovím, pak „sbalit si svých pět švestek“ znamená variantu, kdy si s takovým zhodnocením nemusíme příliš „lámat hlavu“. Avšak tento stav zdaleka neplatí pro každého. Pokud chceme stěhovat veškeré zařízení bytu či dokonce domu, určitě je zapotřebí své možnosti předem znát. Do nich se počítá nejen stěhovací auto, ale např. i šíře cesty k němu a od něj na místě určení. Samozřejmě je potřeba brát v potaz objemnost stěhovaného, zabalení, pevnost krabic, a tak dále.

věci na odvoz

Řada stěhovacích firem, nabízí služby zahrnující kompletní servis. Do tohoto spadá i rada nebo samotné zabalení přepravovaných kusů nábytku či například obrazů, váz a tak dále. Kvalita poskytovaných služeb i jejich šíře bývá různá. Proto je dobré, provést předem malý on-line průzkum v rámci určeného místa. Například zadáním sousloví „stěhování Praha Stehovani-mamut“ dostanete bohatý výčet firem, ze kterých si dle daných kritérií a recenzí určitě vyberete. Je platné, že před stěhováním byste měli znát kalkulaci ceny. Té předchází smluvená prohlídka stěhovaného objektu a upřesnění, čeho všeho se daný servis bude týkat. Kontaktní osobou by vám měl být servisní technik. Nejenže součinně nastaví časový harmonogram, jde o osobu, která vás provede celým stěhováním.

Stresovat se lze z mnoha věcí, přestěhování se nebo vyklizení sklepa či půdy mezi ně patřit nemusí.