Objevili jste na Facebooku nějaké zajímavé video a chcete si jej stáhnout do počítače nebo na nějaké přenosné či vzdálené úložiště? K takovým situací dochází poměrně často. Facebook je velmi využívaná sociální síť a spolu s Youtube představuje mnohdy dobrý zdroj různých prezentací, ukázek, reklamních spotů, návodů atd.

sociální sítě

Kdy využít stahovače videa z Facebooku

Potřebujete poradit s akvaristikou – představte si, že jste akvarista začátečník, pořídili jste si vybavení, akvarijní rostlinky, akvárium uvedli do provozu a v nádrži se vám začnou množit řasy nebo sinice. Začnete hledat v různých zdrojích na Internetu pomoc, ale v textové formě je to někdy tak zavádějící, nesrozumitelné nebo informativně nedostačující, že byste potřebovali někoho, kdo k vám promluví, názorně ukáže, jak postupovat, a zobrazí i výsledek jeho činnosti. Instruktážní video je zkrátka ten nejlepší učitel, asi jako ve škole. Proč by jinak také děti chodily do školy, mohly by přece být doma a pouze podstupovat samostudium z učebnic. Děti potřebují osobní kontakt, mít před sebou někoho živého, kdo tomu rozumí, žádného robota.

Kanárské ostrovy

Chcete tip na nějaký výlet – plánujete výlet s dětmi nebo s partou přátel a potřebovali byste nějaký tip? Těch je na webových stránkách spousta, buď v textové podobě, nebo proložené fotografiemi, ale velmi vysokou vypovídající hodnotu má také video. Jistě to znáte z filmů či dokumentárních pořadů, kupříkladu na YouTube je ke stažení spousta videí, které vám zobrazí Kanárské ostrovy. Nejde jen o to, prohlédnout si atraktivní písečné duny v Maspalomas na ostrově Gran Canaria, díky mnoha videím si můžete prohlédnout i vnitrozemí ostrova, jeho nejvyšší vrchol Pico de Las Niéves, jehož výška se rovná nejvyšším vrcholkům Vysokých Tater. Podobná videa naleznete i na Facebooku, odkud si je Facebook video downloaderem stáhnete do počítače a představíte vašim kamarádům, až je budete lákat na společnou dovolenou.