Když vás v pátek v noci rozbolí zub, a bolest je natolik skličující, že nemůžete spát, a navíc vám může hrozit zdravotní újma, například vleklý zánět, nebudete příliš dlouho váhat a odeberete se k zubnímu lékaři na pohotovost. Nebudete čekat až do pondělí, abyste volali svému zubaři, zda vás přijme mimo objednaný termín. Prostě jste si jisti, že na zubní pohotovosti si s vámi lékaři poradí, a bolesti vás zbaví.

instalatér u pisoirů

Jestliže u vás doma praskne v pátek večer topení v průběhu topné sezóny, podložíte pod něj kuchyňský pekáč nebo koupelnový lavór a počkáte do pondělka, až budete moci volat instalatéra. Anebo se vám ucpe v pátek večer odpad v kuchyňském dřezu, tak se jej budete snažit demontovat a prorazit, abyste nemuseli čekat až do pondělí, kdy mají instalatéři běžnou pracovní dobu.

havarijní instalatérský servis

Tímto jsme vám jen naznačili, že ne každý se zachová tak, aby podobně, jako v případě bolavého zubu, ihned volal instalatéra, a to i v noci a třeba v sobotu. Někteří lidé si buď neuvědomují, anebo zkrátka vůbec neví, že v jejich lokalitě jsou instalatéři k dispozici nonstop právě pro takovéto havarijní situace. Kdy se tedy vyplatí vzpomenout si na instalatéra a volat jej ihned?

Úniky plynu instalatéři pohotovost vyrazí do terénu okamžitě, jakmile jim oznámíte, že někde uniká zemní plyn. Hrozí totiž nebezpečí výbuchu (a nemusí to být ani u vás v bytě, instalatéry volejte i tehdy, cítíte-li plyn někde mimo váš dům).

Úniky vody – stejně tak voda, která proniká do zdiva, v němž vede elektroinstalace. Zde je nutné opět přivolat havarijní servis co nejdříve.

Topení v zimě – výpadek plynového kotle nebo problémy s radiátorem v topné sezóně mohou vést až ke zdravotním potížím a k úhynu domácích zvířat nebo pokojových rostlin. Zbytečně neriskujte a volejte instalatéry třeba i v noci.

Ucpaný záchod – zatímco ucpaný dřez v kuchyni by se dal ještě oželet a obejít tím, že zeleninu opláchnete v koupelně a nádobí umyjete ve škopíku, s ucpaným záchodem, který se nedá https://www.databazeknih.cz/serie/jessica-se-neda-900 prorazit, a možná, že je problém až v kanalizaci, tak s tím to tak jednoduché nebude. Máte-li v bytě záchod pouze jeden, a nemáte možnost chodit na toaletu jinam, instalatéry raději přivolejte ihned.